Filmid

Merisiga 2: Liha Ja Vere Lill

Jaapan 1985
Režissöör: Hideshi Hino
  • Linastub 17. aprill kell 23:15

1985. aastal sai edukas Jaapani koomiksikunstnik õõvastava postipaki, mis sisaldas 8 mm lühifilmi, fotosid ja kirja seletamatult verdtarretava sisuga. Filmile oli jäädvustanud tundmatu samuraikostüümis mees, kes jälitab tänaval noort naist, uimastab ta ning seejärel tükeldab naise elusalt tükk tüki haaval, lisades kehaosad oma kollektsiooni, samal ajal luuletusi lugedes. Andnud paki sisu üle politseile, otsustas nähtust vapustatud kunstnik taaslavastada kogemuse, mis kunagi ei unune.

Tuntud õuduskoomiksite kunstniku Hideshi Hino „Merisiga 2: Liha ja vere lill” kuulub maailma kinoajaloo kõige kurikuulsaimate šokifilmide seeriasse, pannes proovile vaataja arusaamad vägivallast ja selle ulatusest. Anatoomilise täpsusega lavastatud film on õõvastav kogemus moraalsest allakäigust tasemele, kus inimkeha muutub sae, peitli ja mõõgaga nüsitavaks kisendavaks lihakäntsakaks. Meriseaks, kelle peal proovida vägivalla ja deformeerimise piire. Kuid erinevalt paljudest õõvafilmidest puudub „Liha vere lilles” sõnum – pole moraali väärastunud tapjast, tema psühholoogilistest motivatsioonist või julmuse muudest põhjustest. Hino näitab alasti, mõttetut vägivalda selle kõige realistlikumal kujul, andes mõista, et see kõik võiks juhtuda ju meiega.
Linnalegendi kohaselt pidas näitleja Charlie Sheen filmi päris „snuff”-filmiks, mille tulemusena alustas FBI juurdlust linateose päritolu selgitamiseks. Film on keelatud mitmetes maades, samuti pole lubatud samanimeliste linateoste loomine Jaapanis.

HÕFFi ekstreemseanss ei ole mõeldud alaealistele ega nõrganärvilistele. Filmile eelneb lühiloeng ja dokumentaalfilm.

Os: Kirara Yugao, Hiroshi Tamura
Formaat: DVD

Pikkus: 85 min
Keel: jaapani
Subtiitrid: inglise
Toimunud festivalid: 2008 2007 2006
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival, Telliskivi 60A, 10412 Tallinn Tel. (+372) 6 314 640 | info@poff.ee