Filmid

Dion Conflict Esitleb

Kanada 2008
Fantaasiafilm / Friigifilmid
Režissöör: Erinevad
  • Linastub 18. aprill kell 23:15

Patukahetsuseks pole vaja kirikupinki istuda! „Kummaline kristlik kino” on eriprogramm kummalistest kultus- ja propagandafilmidest, mis seovad tervikuks sõnumi härrasmehest ülakorruselt, lisades sellele näpuotsaga laheduse faktorit. Originaalis Ameerika kirikukinode tarbeks loodud propagandafilmide näol on tegu haruldase maiuspalaga, mida laiem avalikkus pole siiani näinud!

Programmi kõrghetked on Hanna Barbera tuntud multifilmiseriaali „Scooby Doo” koopia „Vaimude järv” („Phantom Lake”, 1984, Ken Anderson), kus pühapäevakooli kasvandikud õpivad, et Jumal saab neid „vaimude” eest kaitsta laagrireisi ajal. „Tšempionid” tutvustab aga paremikku kristlikest muusikavideotest koos NFLi jalgpalluri Keith Lomaxiga, kes õpetab, kuidas olla cool. Programmi lõpetab uskumatu „Nikolai” (1986, Toy Dew), mis propaganda eesmärgil jutustab loo teismelisest Nikolaist, keda Nõukogude pioneerilaagris KGB heaks seltsimeheks kasvatab.

Dion Conflict on Kanada filmihullust kollektsionäär, kes juba paarkümmend aastat kogub 8 mm, 16 mm ja 35 mm formaatides eklektilisi ja kummalisi kultusfilme. Alates 1990ndate aastate algusest on Dion oma programmiga „Hunka Junk” pidev külaline mitmel filmifestivalil, esitledes oma filmikogu rariteetsemaid ning paremaid palu kultusfilmide austajatele üle kogu maailma. „Kummalise kristliku kino” eriprogrammi juhatab sisse ning auhindu jagab Dion ise! Halleluuja!

Formaat: 16 mm

Pikkus: 90 min
Keel: inglise
Festivalid ja auhinnad: Night Visions
Toimunud festivalid: 2008 2007 2006
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival, Telliskivi 60A, 10412 Tallinn Tel. (+372) 6 314 640 | info@poff.ee