Filmid

Tokyo Gore Police

Jaapan 2008
Karm horror / Põhiprogramm
Režissöör: Yoshihiro Nishimura
  • Linastub 18. aprill kell 23:00

Lähituleviku Jaapan elab vägivallast. Teismelised koolitüdrukud müüvad veenide lõikamiseks sobivad taskunuge, telepoest saab tellida harakiri tarbeks piisavalt vaheda mõõga ning õdusa pereõhtu muudab ideaalseks interaktiivne telemäng, kus üheskoos inimkeha nüsitakse. Olukord pole parem ka Tôkyo tänavatel, kus märatseb uus verd janunev vaenlane. Müstilise „Võtmemehe” loodud „insenerid”, nagu neid kutsutakse, suudavad kinni kasvatada haavu ning luua neist hetkega kõige kummalisemaid bioloogilisi relvi, millega perversseid meelelahutusi otsivaid kodanikke kimbutada.
Karm aeg nõuab karme lahendusi, sestap on aeg kutsuda appi Tôkyo politsei inseneride elimineerimise erirühm – erastatud politseiarmee, kes korra tagamiseks ei kohku tagasi millegi ees, olgu selleks siis mõne süütu kõrvalseisja hukkamine või kurikaela neljaks tõmbamine autode vahel. Peaasi, et kord majja saaks! Kui arvesse võtta, et rühma eesotsas seisab mõõka vibutav ning isa mõrva eest verist kättemaksu nõudev noor kangelanna Ruka, võidab ju õiglus niikuinii!

Eriefektide meistri Yoshiro Nishimura „Tokyo Gore Police” on mõnusalt kihutav ja hullumeelne kättemaksudraama, gore keha-horror’i ja musta huumori segu, kust ei puudu jäsemete asemel mõõkadel ringi jooksvad maniakaaldepressiivsed mutantolendid ning loomulikult pangedena purskavad punased kehavedelikud. Nishimura eelmise, rahvusvahelist tunnustust pälvinud „Masinatüdruku” vaimus ning järelkajana valminud TGPst leiavad fännid viiteid Shinya Tsukamoto klassikaks saanud „Tetsuo” seeriale, HÕFFilgi linastunud „Lihapallimasinale”, kuid ka näpuotsaga kriitikat tänapäevase (Jaapani) popkultuuri vägivallalembuse kohta.

Sts: Kengo Kali, Yoshihiro Nishimura
Op: Shu G.Momose
Mont: Yoshihiro Nishimura
Muusika: Koh Nakagawa
Os: Eihi Shiina, Itsuji Itao, Yukihide Benny
Tootja: Fever Dreams/Nikkatsu (Yoko Hayama, Yoshinori Chiba)
Maailma müük: Eleven Arts
Formaat: DigiBeta

Pikkus: 110 min
Keel: jaapan
Subtiitrid: inglise
Festivalid ja auhinnad: Fantastic Fest, Leeds, Lund, San Sebastian, Sitges, Amsterdam
Toimunud festivalid: 2008 2007 2006
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival, Telliskivi 60A, 10412 Tallinn Tel. (+372) 6 314 640 | info@poff.ee