Blog

HÕFFI PRESSITEADE 16.04.2009 16. aprill 2009

Reedel avatava HÕFFi raames näidatakse filmiajaloo šokeerivamat horror-filmi

Nn „Guinea Pig” ehk „Merisea” mitmeosalisse filmiseeriasse kuuluv Jaapani šokifilm „Merisiga 2: Liha ja vere lill” on tänavuse HÕFFi ekstreemseim linateos, jätkates vägivalla piiride kompamist ning analüüsimist sarnaselt eelmistel aastatel linastunud töödega „Cannibal Holocaust”, „Nekromantik” ja „Must päike 2”.

Tuntud õuduskoomiksite kunstniku Hideshi Hino („Panorama in Hell”, „Hell Baby” jt) ja produtsendi ning stsenaristi Satoru Ogura koostöös 1985. aastal valminud linateos kuulub maailma kinoajaloo kõige kurikuulsamate šokifilmide seeriasse, pannes proovile vaataja arusaamad vägivallast ja selle ulatusest. „Merisea 2” ultravägivaldsest sisust ning elutruust pildikeelest lähtudes on filmi linastunud ainult vähestel festivalidel, Haapsalu linastuseks andis eriloa režissöör isiklikult pärast HÕFFi korraldajate jaapanikeelset pöördumist.

„Liha ja vere lill” kirjeldab võigaste detailidega, kuidas noore naise võtab pantvangi salapärase samuraimaski taha varjunud mees, kes naise kallal vägivalla- ning piinamisvõtteid kasutama hakkab. Anatoomilise täpsusega lavastatud film on õõvastav kogemus moraalsest allakäigust tasemele, kus inimkeha muutub sae, peitli ja mõõgaga nüsitavaks kisendavaks lihakäntsakaks ehk meriseaks, kelle peal proovida vägivalla ja deformeerimise piire. Erinevalt paljudest õõvafilmidest puudub „Liha ja vere lilles” sõnum – pole moraali väärastunud tapjast, tema psühholoogilistest motivatsioonist või julmuse muudest põhjustest. Hideshi Hino on kommenteerinud, et teada ei huvitanud filmi loomisel mitte loogiliselt järgitav jutustus, vaid see, kuidas vaatajad erineva raskusastmega vägivallaakte tunnetavad.

Linnalegendi kohaselt pidas näitleja Charlie Sheen filmi päris snuff-filmiks, mille tulemusena alustas FBI juurdlust linateose päritolu selgitamiseks. Film on keelatud mitmetes maades, samuti pole lubatud samanimeliste linateoste loomine Jaapanis. „Guinea Pig” filmiseerias tehti aastatel 1985–1991 kokku üheksa osa.

„Merisiga 2: Liha ja vere lill” linastub HÕFFi raames reedel, 17. aprillil kell 23.15. Filmiseanss ei ole mõeldud alaealistele ega nõrganärvilistele. Põhifilmile eelneb lühiloeng ja dokumentaalfilm.

Toimunud festivalid: 2008 2007 2006
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival, Telliskivi 60A, 10412 Tallinn Tel. (+372) 6 314 640 | info@poff.ee