Blog

HÕFFI PRESSITEADE 15.04.2009 15. aprill 2009

Tänavusel HÕFFil toimub verivärske Briti õudusfilmi rahvusvaheline esilinastus.

Reedel, 17. aprillil toimub 4. Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide festivali raames verivärske inglise gooti õudusfilmi „Killustunud” (Splintered, rež. Simeon Halligan) maailmaesilinastus, millest võtab osa filmi režissöör Simeon Halligan. „Killustunud” on tänapäevase Briti gooti-kolli-horror’i parim näide, kus tegevus on viidud irreaalsena tunduvasse keskkonda, tekitades vaatajas ebamugava, ent samas meelt lahutava õõvatunde.

„See, et inglise levifirma High Point Media Group, kes tegeleb peamiselt rahvusvahelise filmileviga, aga ka tele- ja mängufilmide tootmisega, on valinud HÕFFi oma uue filmi esilinastuse kohaks, märgib, et festival on saavutanud rahvusvahelise tunnustuse,” kommenteerib HÕFFi juht Sten Saluveer.

Esilinastusega seoses väisab festivali ka filmi režissöör ja kaasstsenarist Simeon Halligan. Halligan (s. 1968) on enne oma täispikka debüütmängufilmi töötanud inglise telekanalites ja teinud mitu auhindadega pärjatud lühifilmi nagu „Sleep My Love” ja „Triple Exposure”. Samuti on mees töötanud erinevates tele-show’des ja teinud arvukalt reklaamklippe. Ta on filmi tootnud firma Not A Number Productions üks juht ja on kõik oma filmid ka ise produtseerinud.
Tänaseks on „Killustunud” leviõigused müüdud mitmesse riiki, sh Saksamaale, Jaapanisse ja Taisse.
Simeon Halligan juhatab oma filmi sisse Haapsalu Kultuurikeskuse rõdusaalis 17. aprillil kell 23.00.
________________________________________________________________________________________
17.–19. aprillil Haapsalu Kultuurikeskuse rõdusaalis ja galeriis neljandat korda toimuval õudus- ja fantaasiafilmide festivalil (HÕFF) linastub tänavu 13 täispikka mängufilmi, võimalik on näha täispikkade filmide ees uuemaid lühifilme, eraldi programmina linastub ka propagandafilmide ja Eesti animeeritud õudusfilmide eriseanss. Kokku on käesoleva aasta HÕFFil filme 14. riigist Brasiiliast Jaapanini.

4. HÕFFi ametlik avalöök toimub 17. aprillil Soome õudusfilmiga „Sauna”.

Festivali korraldavad Haapsalu Linnavalitsus, Haapsalu Kultuurikeskus ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.

Festivali programm ja lisainfo www.hoff.ee.

Lisainformatsioon:

Sten Saluveer
HÖFFi juht, 516 5242

Helmut Jänes
HÖFFi programmijuht, 5623 7992

Toimunud festivalid: 2008 2007 2006
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival, Telliskivi 60A, 10412 Tallinn Tel. (+372) 6 314 640 | info@poff.ee