Blog

HÕFF hullas Helsingis 5. aprill 2009

4.-5. aprillil hullas HÕFF Helsingis põhjanaabrite  festivalil "Night Visions".

Kaks korda aastas toimuv minifestival on koos Espoo Cine'ga olulisematest õudus-, fantaasia- ja kultsusfilmide üritustestSoomes tuues alati Helsingi filmiuuseumi kinosse "Engel" kokku pea täissaalid publikut ning seda ka käesoleval nädalavahetusel.

"Night Visionsi" lahedaimaks küljeks on n.ö allnighter'i formaat (mida muuhulgas ka kasutab PÖFF kevadiste Tudengipäevade jooksul), kus nädalavahetuse kahel ööl näidatakse väikeste pausidega järjest filme kella 9st õhtul 6ni hommikul. Pileteid saab loomulikult osta ka eraldi seanssidele, kuid suurem osa publikust ostab päris soodsa 25 eurose passi ja võtab sellest viimast.

"Night Visionsi" põhiorganisaatori ja telekanali Nelonen programmi juhi Mikko Aromaa kutsel külastasid HÕFFi tegijad festivali, et  põhjanaabritest horrorifännidele oma tegemisi ja tänavuaastast programmi pikemalt tutvustadal. Vastukaja oli suurepärane, kusjuures erilist lööki omasid HÕFFi kleepsud ja postkaardid (soovitan soojalt neid Tallinna ja Haapsalu erinevatest kultuuripunktidest otsida).

Programmi osas pakkus "Night Visions" tavapäraselt uuemat horrorit, kiiksuga mainstreami, nihestunud teemadel dokfilme ja klassikat, mida sageli tihti enam kinolevis ei kohta. Põhiliseks publikumagnetiks osutus HÕFFilgi peatselt linastuv "Embodiment of Evil", samuti uusversioon Wes Craveni klassikust "The Last House by the Left".

Soovitaksn kinofännidel kindlasti pilk peale heita dokfilmile "American Swing", mis jutustab 70ndatel New Yorgis seksrevolutsiooni lipulaevast partnertivahetusklubi "Platos Retrat" tõusust ja langusest.

Järgmine "Night Visions" toimub Halloweeni paiku, kuid festivali tegijaid ning külastajad võib kindlasti HÕFFil kohata!

Sten

Toimunud festivalid: 2008 2007 2006
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival, Telliskivi 60A, 10412 Tallinn Tel. (+372) 6 314 640 | info@poff.ee